Zakon Feniksa

W ciągu 10 lat powstało 8 filmów poświęconych przygodom młodego czarodzieja. Budżet wszystkich produkcji wyniósł ponad miliard dolarów, zaś przychody osiem miliardów co plasuje Harry'ego Pottera w czołówce najlepiej zarabiających filmów wszech czasów.
Yerch
Przewodniczący Wizengamotu
Przewodniczący Wizengamotu

Zakon Feniksa

Postautor: Yerch » 26 lip 2007, 14:18

Już za parę godzin premiera jednego z najbardziej oczekiwanych filmów roku, mianowicie Harryego Pottera i Zakonu Feniska. Temat przeznaczony do rozmowy o tej najnowszej ekranizacji.Kiedy, gdzie i jak zamierzacie obejrzeć film? Jakie są wasze wrażenia?

Villemo
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: Villemo » 26 lip 2007, 14:21

[quote:a47a2c3518="Yerch"]Kiedy, gdzie i jak zamierzacie obejrzeć film?[/quote:a47a2c3518]Ja zamierzam obejrzeć jutro. Już mamy z Hikaru zaklepane bilety na 14:00 do Cinema City w Silesia City Center- takie centrum handlowe w Katowicach. Już się nie mogę doczekać :lol:

Auri
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: Auri » 26 lip 2007, 15:16

Ja niestety obejrzę film za minimum trzy tygodnie. Planuje z moim tatą i Dzikusk[color=orange:7fe6fdee1e]ą[/color:7fe6fdee1e] pojechać do Krakowa do Imaxu i tam oglądnąć. Jednak najchętniej wkręciłabym się jakoś w sobotę na jakiś poranny seans albo z tydzień, bo jestem strasznie ciekawa.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2007, 23:43 przez Auri, łącznie zmieniany 1 raz.

wild sheep
Wybraniec
Wybraniec

Postautor: wild sheep » 26 lip 2007, 15:33

[quote:0e454dc5d1="Yerch"]Kiedy, gdzie i jak zamierzacie obejrzeć film? Jakie są wasze wrażenia?[/quote:0e454dc5d1] ja idę jutro :) już nie mogę się doczekać mimo negatywnych recenzji na temat tego filmu ;) i idę do miejscowego kina oczywiście

Barttuss
Minister Magii
Minister Magii

Postautor: Barttuss » 26 lip 2007, 20:26

[quote:b8cf6636a9="Yerch"]Kiedy, gdzie i jak zamierzacie obejrzeć film? Jakie są wasze wrażenia?[/quote:b8cf6636a9]Wrażenia? Powiem po obejrzeniu tej ekranizacji. A wybiorę się najprawdopodobniej do Wrocławia w poniedziałek, albo w niedzielę, bo tu u mnie to raczej za kilka tygodni dopiero będą wyświetlać w miejscowym kinie.Jednak nie uwzględniając fatalnego dubbingu, jestem pełen optymizmu co do jakości piątej części.

Anya
Prymus szkoły
Prymus szkoły

Postautor: Anya » 27 lip 2007, 0:40

Własnie wróciłam z kina - byłam na seansie na 00:01. Było świetnie(szczególnie, że z moją koleżanką komentowałyśmy na całe kino i wytykałyśmy wszystkie błędy xD). Film jest dobry jeśli chodzi o jakość i wykonanie, ale zgodność z książką to może 49%. Podobały mi się sceny opętania Harryego przez Lorda, sen na początku i fragment zaraz po pocałunku z Cho. Wkurzyło mnie to, że wspomnienie Snapea było tylko w przelocie i ledwo mrugnęłam i scena się skończyła. Poza tym, Bellatrix rzuca na Syriusza Avadę i ten wtedy wpada za zasłonę :y?y: A scena ucieczki z Privet Drive była tak spieprzona, że szok. Ale właściwie było świetnie - bawiłam się wspaniale, szczególnie kiedy całe kino piało ze mnie i z Pauli. Film ogółem w skali 1-6 oceniam na 5 z minusem.Poza tym podoba mi się Voldemort i Harry a Lupina jest za mało xD

wild sheep
Wybraniec
Wybraniec

Postautor: wild sheep » 27 lip 2007, 6:56

[quote:075ca5f17b="Anya"]Film ogółem w skali 1-6 oceniam na 5 z minusem. [/quote:075ca5f17b] to całkiem wysoka ocena jak na to co napisałaś (mówię o zgodności z książką)

Juliette Lily
Uzdrowiciel
Uzdrowiciel

Postautor: Juliette Lily » 27 lip 2007, 7:16

[quote:ee18264456="Yerch"]Kiedy, gdzie i jak zamierzacie obejrzeć film?[/quote:ee18264456]Ja do kina wybieram się dzisiaj na godzinę 11.00 do kina w Centrum Handlowym w Koninie. Już nie mogę się doczekać. Nawet po przeczytaniu niezbyt pochlebnych recenzji. :roll:

xSYRIUSZx
Mugol
Mugol

Postautor: xSYRIUSZx » 27 lip 2007, 7:34

Ja miałem jechać dziś ale jestem chory^^ pojade jutro^^. Z tego co słyszałem to film jest spoooko[color=blue:6983914510]
Ostatnio zmieniony 27 lip 2007, 10:06 przez xSYRIUSZx, łącznie zmieniany 1 raz.

Kuma
Mistrz Eliksirów
Mistrz Eliksirów

Postautor: Kuma » 27 lip 2007, 13:03

Właśnie przed chwilą wróciłam z kina (no, jakąś godzinę temu)... Film uważam za najlepszy z serii! Fakt- zgodność z książką i ilość wykorzystanych wątków nie przekracza 50%, ale film uważam za świetny! Zaraz uzasadnię...W filmie pokazana była złość, która uwierała Harryego przez całą piątą część. Pokazana była bardzo dobrze... Do tej złości wlicza się także Voldemort próbujący utwierdzić Harryego w przekonaniu, że chłopak staje się Zły... Nie wiem, jak inaczej to opisać. Pokazane jest to świetnie- Harry siedzący sobie spokojnie i prostujący sobie szyję przez wyginanie jej na wszystkie strony, jakby był jakimś wężem, a temu wszystkiemu towarzyszą szepty, itp. Scena uwolnienia Harryego od Dursleyów rzeczywiście jest skopana. Wygląda to tak, że Moody i inni wchodzą do jego pokoju i wymawiają trzy zdania. Jakie- nie powiem... ;) Chyba, że poprosicie... :D Scena, gdy wszyscy byli już przed Grimmauld Place 12 nie była imponująca- Potter, jakby był Duchem Świętym, nie pytał się o nic: co to za miejsce?, dlaczego?, po co?, itp. Ukazanie się wejścia do domu Syriusza było bardzo fajnie pokazane. Tu plus... :) Ogólnie, to brakowało mi bardzo wielu wątków! Nie było nic o tym, żeby Umbridge zabrała miotły; żeby Angelina była kapitanem drużyny Gryfonów; żeby Harry, Ron i Hermiona wybrali się do Świętego Munga... O ile się nie mylę, to było w książce, nie? Wszystko mi się myli...Ulubione momenty? Było ich kilka...Walka w Departamencie i spotkania Gwardi Dumbledorea górowały nad resztą! Szczególnie to pierwsze było naprawdę świetne. Sami musicie zresztą obejrzeć...Jednym z najlepszych momentów było opętanie Harryego przez Voldemorta. Bardzo fajnie pokazane... Harry wijący się po podłodze. Biała twarz, czerwone otoczki między oczami... Najbardziej mi brakowało:- tego, o czym już wcześniej mówiła Anya, czyli Najgorszego wspomnienia Snapea. Nie wiem po co tyle szumu wokół chłopaka, który grał Seva, skoro tak na prawdę w ogóle go tam nie było widać! :y?y: - ostatniej kłótni Albusa i Harryego. To była tylko rozmowa- na spokojnie... Przez chwilę mi się wydawało, że Harry wybuchnie na Dumbledorea, ael się opanował- niestety...I najbardziej chyba tego:Moody i Lupin, którzy tak wiele robili w Zakonie (książce) nic nie mówili w filmie! Prawie nic... Kilka zdań i tyle... Uważam, że mało akcji rozgrywało się też w Kwaterze Głównej. Drzewo genealogiczne prawie niczego nie wniosło do filmu...[spoiler:2ec8eee4d7]A najlepsze jest to, że nie było żadnej Marietty, czy jakoś tam ona miała, tylko to Cho zdradziła GD. Najpierw Umbridge itp. ją szantażowali, zę wyleją jej matkę z Ministerstwa, a potem, kiedy Cho nie chciała niczego powiedzieć, użyli Veritaserum...[/spoiler:2ec8eee4d7]Film uważam za genialny i oceniam go, w skali od 0-6, na 5+!
Ostatnio zmieniony 27 lip 2007, 19:47 przez Kuma, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Film”