Zakon Feniksa

W ciągu 10 lat powstało 8 filmów poświęconych przygodom młodego czarodzieja. Budżet wszystkich produkcji wyniósł ponad miliard dolarów, zaś przychody osiem miliardów co plasuje Harry'ego Pottera w czołówce najlepiej zarabiających filmów wszech czasów.
Sarianna
Mugol
Mugol

Postautor: Sarianna » 31 sie 2007, 15:48

Film mi się nie podobał. Widziałam go w dwóch wersjach - za pierwszym razem z napisami, potem w Imaxie z dubbingiem.Gdzie podziało muzykę? Wiele scen było trochę położonych. W poprzednich filmach wyczuwało się między triem przyjażń i zrozumienie. Tutaj w scenach gdy rozmawiali we trójkę czuło się zgrzyty. Podejrzewam reżysera. Coś się musieli nie dogadywać.Podobała mi się bardzo Umbridge. Nie obwiniam ich za pominięcie niektórych scen - pewnie trudno się zmieścić z taką ilością szczegółów w jednym filmie.Efekty specjalne udane (zupełnie inaczej niż w przypadku wilkołaka w WA). Ale sens już trochę zagubiony. Cóż. I tak bez czytania książki trudno się zorientować o co chodzi.

estwood
Minister Magii
Minister Magii

Postautor: estwood » 31 sie 2007, 22:32

[quote:ff1f676643="Sarianna"]I tak bez czytania książki trudno się zorientować o co chodzi.[/quote:ff1f676643]Dokładnie. Sam nie miałem okazji obejrzeć, ale brat, który oglądał, a zarazem książki nie czytał, był niezbyt zorientowany...Ale to tak tylko nawiasem...:offtop:

Auri
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: Auri » 16 wrz 2007, 13:23

Oglądnęłam! Oglądnęłam! W niezbyt chwalebny sposób, ale zawsze to coś. Film ogólnie mi się podobał. Nie było jakieś konkretnej rzeczy, która by mi się podobała.. no może po za tym, że pokazali jak Ron i Hermiona tak lekko zaczynają się sobie podobać. Dużo rzeczy mi się za to nie podobało. Nie podobało mi się wspomnienie Snape, które było jakby od niechcenia. Nie podobał mi się pocałunek Harrego i Cho. Za bardzo się na siebie rzucili... jeszcze trochę a dorobili by się dziecka... Nie podobało mi się, że nie pokazali Zgredka i portretu matki(?) Syriusza. Nie podobało mi się walka w ministerstwie i to jak zginął Syriusz. Co to miało być. Harry zamknął oczy i w 3 s. pojawili się śmierciożercy i trzymali jego przyjaciół. I co to była za śmierć Syriusza? Bella rzuciła Avade, a ten jakby tego było mało wpadł za zasłonę. Walka Dumbelka z Voldim była beznadziejna... pół minuty i po sprawie co? A potem jeszcze ten nawiedzony Harry.

Kuma
Mistrz Eliksirów
Mistrz Eliksirów

Postautor: Kuma » 16 wrz 2007, 15:49

[quote:33e8b55cff="Auri"]A potem jeszcze ten nawiedzony Harry.[/quote:33e8b55cff]Właśnie on był najlepszy! :D [quote:33e8b55cff="Auri"]Nie podobał mi się pocałunek Harrego i Cho[/quote:33e8b55cff]Mi się jeszcze w tym pocałunku nie podobało to, że Cho całowała się z Harrym, a przed sekundą oglądała ze łzami w oczach zdjęcie Ceda. :y?y: Trochę dziwne...?

Auri
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: Auri » 16 wrz 2007, 18:46

[quote:f1e1ded7ef="Kuma"]Właśnie on był najlepszy! :D[/quote:f1e1ded7ef] Ta, tak samo jak Sybilla w WA. [quote:f1e1ded7ef="Kuma"]Mi się jeszcze w tym pocałunku nie podobało to, że Cho całowała się z Harrym, a przed sekundą oglądała ze łzami w oczach zdjęcie Ceda. :y?y: Trochę dziwne...?[/quote:f1e1ded7ef] No tak. I tym samym powinna płakać w kawiarni w Hogsmeade, a nie po to by zachęcić Pottera, bo tak to wyglądało.

Melli
Skrzat domowy
Skrzat domowy

Postautor: Melli » 20 lis 2007, 16:22

Tak ogólnie o filmie...: cudwony, najlepszy, niepowtarzalny ^^. Bardzo mi się spodobał. Wszystko (prawie) idealnie. I te czary-mary było ładnie opracowane, bo np. CO tak idealnie nie było. Byłam na premierze, no. I w kinie, gdzie było już mało osób (a powiem, że to była godz 19.00 więc nie wszystkim ciekawa była perspektywa wracania do domu po 21.00) było great. Słyszałam każde słowo ^^. Cudowny! P.S. no oczywiście, nie pominięto wiele wątków, ale zapomnijcie, że czytaliście książkę...

Kuma
Mistrz Eliksirów
Mistrz Eliksirów

Postautor: Kuma » 23 lis 2007, 16:34

Ee, Auri, jaśniej można? <zdziwko lekkie>Melli, trochę nie rozumiem Twojego postu. Zrozumiałam tylko, że film był codpwny i wspaniły. Ale reszta?Więc, żeby OT nie robić, ja bardzo bym chciała znowu obejrzeć film. Strasznie za nim... tęsknię. Tyle mi już z głowy wyleciało.

Lilith
Wybraniec
Wybraniec

Postautor: Lilith » 24 lis 2007, 17:25

Patrzę, patrzę... I widzę, że jeszcze się tu nie wypowiedziałam! O matulu! A więc tak:Film sam w sobie nie był zły, były całkiem ładne efekty, nie był źle zagrany... A mimo to nie podobał mi się. Z tych pięciu filmów chyba właśnie ten podoba mi się najmniej. Zniszczyli moją ulubioną scenę z całej sagi - walkę w ministerstwie. Ci latający czarodzieje... co to miało być? Albo tamten moment, gdy Ginny rąbnęła zaklęciem w śmierciożerców. Albo gdy Syriusz dał w mordę Lucjuszowi. Albo to przeciągłe spojrzenie, którym obdarował Syriusz Harryego (pomińmy sam fakt, że po Avadzie powinien od razu zginąć). Nie podobała mi się walka Dumbyego z Voldemortem, była zbyt efekciarska, za mało było w niej jakiejś dramaturgii. Nie podobał mi się atak dementorów na Harryego i Dudleya. Lot do Kwatery Głównej na miotłach to była jakaś pomyłka. Może i ładnie to wyglądało, ale przecież w ten sposób musiało ich widzieć mnóstwo mugoli!Co mi się podobało? Świetne kreacje Snapea (!!!), Lucjusza, Umbrigde i Belli. Jej krzyku "I kill Sirius Black" mogłabym słuchać non stop. Kocham to. Ach, i zapomniałam wymienić jeszcze pewną osobę - Graupka. Mniej więcej tak go sobie wyobrażałam :)

Auri
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: Auri » 07 gru 2007, 23:10

[quote:0c2ff09319="Kuma"]Ee, Auri, jaśniej można? <zdziwko lekkie> [/quote:0c2ff09319] Bo Sybilla w WA wyszła jak jakiś wamp. A teraz wyszło DVD! Nie wie ktos ile kosztuje?

Nedeufretete
Skrzat domowy
Skrzat domowy

Postautor: Nedeufretete » 07 gru 2007, 23:32

[quote:742d7e91f0="Auri"]wyszło DVD! Nie wie ktos ile kosztuje?[/quote:742d7e91f0] Sześc dych.

Wróć do „Film”