Wszystko od początku

Magiczne wrota wyobraźni zostały otwarte... Wszelkie chwyty dozwolone - gustujesz w fandomie czy może jednak wolisz coś lekko odbiegającego od ogólnie przyjętych standardów magicznego świata? To miejsce ma jedną granicę - granicę Twojej wyobraźni... i ortografii...
Schatzi
Mugol
Mugol

Wszystko od początku

Postautor: Schatzi » 20 lis 2011, 18:16

Ekhem. Zdobyłam się na odwagę i postanowiłam to tu wrzucić. Mam nadzieję, że jakoś to przełkniecie. Mile widziane wszystkie komentarze, krytyka także. A więc nie przedłużając, czytajcie. Autor: Schatzi Tytuł: Wszystko od początku [b:40a6948447]Rozdział I[/b:40a6948447]Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! To już dzisiaj!!! DZISIAJ!!! Dzisiaj jadę do Hogwartu!!! I tak wiem. Teraz pewnie myślicie sobie, że właśnie czytacie wypociny bardzo stukniętego dzieciaka. I tutaj was oświecę. Macie rację! Osoba która ma tak mocno pogmatwane w głowie ma na imię James. James Potter. Nie znacie mnie? Ejj noo... Jak wy możecie? Nie znać mnie? Hańba! Hmm... No cóż. Odpuszczam wam wasze grzechy niewierni. Hahah. Tak wiem. Jestem boski. Mam jedenaście lat i jestem cudowny, kochany i megabosko przystojny. O, a czy wspominałem, że jestem aż nadto skromny? Mój olśniewający uśmiech wręcz was powali na kolana, a me oczy... cud. Niestety kochani, ale teraz muszę was opuścić i oddać w te okrutne ręce mego dość dalekiego kuzyna. On uważa, że się przechwalam! Phi! I co jeszcze?! Agrh. Zamordować to mało. No, ale cóż... Rodziny się nie wybiera, czyż nie? Zacznijmy od początku naszą znajomość pomijając ostatnie zdania tego pacana, okej? . Tak, też myślę, że tak. Zwą mnie Black’iem Syriuszem. Jam arystokrata krwi czystej. Oczy szarego koloru mam, a me włosy kruczoczarną barwą biją. A teraz po ludzku. Jestem Syriusz, czarne włosy, szare oczy, wzrost odpowiedni. Rozpisywać się o sobie nie będę, bo żaden ze mnie James. Hah. Jedenaście wiosen też mam na karku i też dzisiaj idę do Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Mamy niecałe dwie godziny do stawienia się na peronie więc mykam.

skmisia
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: skmisia » 20 lis 2011, 22:13

Hmm.. ciekawe. Szczerze napisane jest okropnie chaotycznie, jednak po jakimś czasie da się co to tego przyzwyczaić. Myślę, że jednak powinnaś trochę popracować nad jasnością. Kilka razy się pogubiłam i musiałam czytać poszczególne fragmenty kilka razy. Chociażby: [quote:38b0886849="Schatzi"]- Hmm... gdzie by cię tu dać... – mruczała tiara- odważny, lojalny, bystry. Tak... GRYFFINDOR! – mile zaskoczony zdjąłem tiarę i skierowałem się w stronę stołu wiwatujących Gryfonów. - Tak, u ciebie to wynalazła same dobre cechy.. jak ona mogła? Nie zauważyła jaki jesteś głupi i drażniący? Hah, Black zostaw mnie! - Nie moja wina, że ty jesteś takim palantem, że u ciebie nie umiała doszukać się nawet czegoś na rodzaj mózgu, ale niestety. Ty też trafiłeś do Gryffindoru. I to był baaardzo poważny błąd. Będę się musiał z tobą użerać przez całe 7 lat![/quote:38b0886849]Mimo wszystko widać potencjał. Nawet rozśmieszył mnie moment z Lupinem. Nie powiem, zaśmiałam się. Ogólnie jest napisany dość humorystycznie. jestem ciekawa, co jeszcze zaprezentujesz ^^ Błędów nie wyłapałam, ale to raczej nic nowego.

Maya
Absolwent Hogwartu
Absolwent Hogwartu

Postautor: Maya » 21 lis 2011, 9:08

Ja też uważam, że chaotyczne i nie mogłam się połapać o co w ogóle chodzi, zauważyłam też kilka literówek, ale literówki robią wszyscy :POgólnie zapowiada się interesująco, ale postaraj się pisać troszkę klarowniej :)

skmisia
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: skmisia » 21 lis 2011, 15:59

Zgadzam się z Mayą. Do teraz nie mam pojęcia kiedy mówi Syriusza, a kiedy James. Może rozróżni ich pogrubieniem albo jakimś kolorem. Możesz też spróbować kursywy :)
Ostatnio zmieniony 22 lis 2011, 20:29 przez skmisia, łącznie zmieniany 1 raz.

Maya
Absolwent Hogwartu
Absolwent Hogwartu

Postautor: Maya » 21 lis 2011, 18:15

[quote:38aad3c804]Może rozróżni ich pogrubieniem albo jakimś kolorem. Możesz też spróbować kursywy :)[/quote:38aad3c804]Dobry pomysł! Albo wprowadź więcej narracji.

SeveruseS
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: SeveruseS » 07 gru 2011, 11:20

Odrazu odrzucają mnie FF opowiadane w pierwszej osobie, tym bardziej jak pierwsza część napisana jest mega narcystycznie. Ale nie każdy lubi/nie lubi to co ja.Chaotycznie napisane, sensu to żadnego nie ma. Może by to chociaż jakoś w cudzysłowu, żeby było widać podział na osoby.

Syriusz
Dyrektor Hogwartu
Dyrektor Hogwartu

Postautor: Syriusz » 11 gru 2011, 20:21

To opowiadanie mi się nie podoba. Brak mu szlifu. Pomysł ciekawy - pierwszoosobowe perspektywy kilku osób, jednak w twoim wykonaniu wprowadzające jedynie dużo zagmatwania, bo nie są dostatecznie dobrze oddzielone. Momentami ma potencjał, ale ciągle czegoś brakuje. Akcja dzieje się zbyt szybko i po łebkach. Popracuj nad tym, a możesz stworzyć coś naprawdę fajnego. Tak więc nie zapiszę tego opowiadania na straty i śledzić będę je dalej.A, jeszcze jedno. Na brodę Merlina, mniej wykrzykników...[quote:d8e060d0ff="SeveruseS"]pierwsza część napisana jest mega narcystycznie[/quote:d8e060d0ff]Seviś, ale tak logicznie rzecz biorąc... Czy taki nie jest James?

SeveruseS
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: SeveruseS » 12 gru 2011, 8:01

[quote:6c1212d72a="Syriusz"]Seviś, ale tak logicznie rzecz biorąc... Czy taki nie jest James?[/quote:6c1212d72a]Ale to FF, nie książka. Nie wszędzie musi być taki. Naprawdę nie sądzę, żeby James był aż tak narcystyczny. Ale rozumiem Twój punkt widzenia. [quote:6c1212d72a]Popracuj nad tym, a możesz stworzyć coś naprawdę fajnego. Tak więc nie zapiszę tego opowiadania na straty i śledzić będę je dalej. [/quote:6c1212d72a]O ile będzie dalsza część.

Syriusz
Dyrektor Hogwartu
Dyrektor Hogwartu

Postautor: Syriusz » 12 gru 2011, 20:41

[quote:11d646478d]O ile będzie dalsza część.[/quote:11d646478d]Czyżbym słyszał pesymizm w twym głosie? :p[quote:11d646478d="SeveruseS"]Ale to FF, nie książka. Nie wszędzie musi być taki. Naprawdę nie sądzę, żeby James był aż tak narcystyczny. Ale rozumiem Twój punkt widzenia.[/quote:11d646478d]No cóż, tak

SeveruseS
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: SeveruseS » 13 gru 2011, 8:10

[quote:02ce25942b="Syriusz"]Czyżbym słyszał pesymizm w twym głosie? :p[/quote:02ce25942b]True. Jak wiele FF leży odłogiem po pierwszym rozdziale? :p [quote:02ce25942b="Syriusz"]Młody James tak mi się właśnie ostatnio kojarzy.[/quote:02ce25942b][size=6:02ce25942b]Hihihi ciekawe co Miśka na to ^^[/size:02ce25942b]

Wróć do „Fan Fiction”