Finding Draco

Magiczne wrota wyobraźni zostały otwarte... Wszelkie chwyty dozwolone - gustujesz w fandomie czy może jednak wolisz coś lekko odbiegającego od ogólnie przyjętych standardów magicznego świata? To miejsce ma jedną granicę - granicę Twojej wyobraźni... i ortografii...
SeveruseS
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: SeveruseS » 07 mar 2011, 9:36

[quote:b2f4ace361="Antosia_86"]Żałuję, że wcześniej nie pomyślałam o kwestii oczyszczenia dobrego imienia Severusa. Teraz może już być ciężko coś takiego wprowadzić. Musiałabym dodać jeszcze jedno przesłuchanie :p[/quote:b2f4ace361]I widzisz? Pytaj nas o pomysły. xD[quote:b2f4ace361]Z tytułami też mam często problem. A co do weny, to staram się stosować do rad Stephena Kinga, który w swojej genialnej książce " Poradnik Rzemieślnika" radzi początkującym pisarzom, żeby starali się wypracować w sobie umiejętność pisania, bez względu na to, czy danego dnia mają wenę, czy nie. Proponuje nawet ustalić sobie jakąś dzienną normę zapisanych stroni starać się ją osiągać. Nie powiem żeby to było łatwe, ale może właśnie takie "rzemieślnicze" podejście do pisania jest rozwiązaniem dla braku weny.[/quote:b2f4ace361]Szczerze mówiąc to ja tak robię. Na dodatek dopala mnie myśl, że to FF piszę dla siebie i bez względu na krytykę, która może się pojawić nie zamierzam zmienić pomysłu, bo piszę je dla siebie. Dlatego waham się, czy je tutaj pokazać. Drugie FF, pisze już typowo, by gdzieś pokazać no i z tym mam problem. Trudno mi wymyślić coś ciekawego.

skmisia
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: skmisia » 07 mar 2011, 20:09

Dobra. Zbieram się w sobie i wydukam tych kilka słów ponad "jestem pod wrażeniem". Na prawdę czyta się to bardzo szybko i z wielką łatwością. Jak na razie nie zauważyłam żadnych błędów logicznych. Oczywiście Twoi bohaterowie mogą być odrobinę inni niż w rzeczywistości są. Dlatego nie przejęłam się zbytnio zbyt wielką łatwowiernością Moodyego. Pomysł z porwaniem bardzo mi się podoba i mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni. Na prawdę żali mi i Draco i Astorii. Cieszę się, że żona Malfoya nawiązała nić porozumienia z Ginny. Na prawdę nie mogę się doczekać dalszego ciągu.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2011, 21:47 przez skmisia, łącznie zmieniany 1 raz.

Antosia_86
Uzdrowiciel
Uzdrowiciel

Postautor: Antosia_86 » 07 mar 2011, 21:43

[quote:b87e98d2b1="SeveruseS"]Szczerze mówiąc to ja tak robię. Na dodatek dopala mnie myśl, że to FF piszę dla siebie i bez względu na krytykę, która może się pojawić nie zamierzam zmienić pomysłu, bo piszę je dla siebie. Dlatego waham się, czy je tutaj pokazać.Drugie FF, pisze już typowo, by gdzieś pokazać no i z tym mam problem. Trudno mi wymyślić coś ciekawego.[/quote:b87e98d2b1]Też tak mam, że niektóre rzeczy piszę tylko i wyłącznie dla siebie i jeśli komuś je pokazuje, to tylko najbliższym, zaufanym osobom. To ff jest akurat takie pośrednie, zaczęłam je pisać tak jakby z tęsknoty za HP, ale potem zachęcona pozytywnymi wypowiedziami zaczęłam myśleć o tym, jako o treningu pisarskim i staram się, żeby było gładkie i łatwe do przełknięcia. Jednym słowem żeby się "sprzedało". Wiem, wiem - co za komercyjne podejście! Ale w takim przypadku krytyka rzeczywiście nie boli. Jednym się podoba, innym nie - trudno. Teraz jednak, oprócz tego ff, piszę coś co jest tylko dla mnie, ale mimo to zamierzam to opublikować i ściągnąć na siebie ten grad krytyki, która na pewno mnie dosięgnie, gdziekolwiek bym tej opowieści nie pokazała. I też nic w niej nie zmienię. [quote:b87e98d2b1="skmisia"]Pomysł z porwaniem bardzo mi się podoba[/quote:b87e98d2b1]Rozczaruję Cię Misia. Pomysł z podmianą dzieci nie jest mój. To jeden z najbardziej poruszających mnie motywów, z serialu, który kiedyś oglądałam. Niania pracująca w bogatym domu podmienia zmarłe w tajemniczych okolicznościach dziecko pracodawców na swojego synka, którego istnienie do tej pory ukrywała. Martwego chłopca oddaje przyjaciółce, każąc jej zająć się pochówkiem. Pochówek wygląda jednak tak, że przyjaciółka zakopuje niemowlę w ogródku, (najsmutniejsza scena pogrzebu jaką widziałam) gdzie znajdują je robotnicy naprawiający wodociąg. Oczywiście okazuje się, że dziecko zostało zamordowane i wtedy wszystko się komplikuje.Ale nie bójcie się. Małemu Skorpiusowi włos z główki nie spadnie.

skmisia
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: skmisia » 07 mar 2011, 21:46

Może nie jest Twój, ale jednak go tutaj dodałaś i świetnie opisałaś uczucia Draco i Astorii.[quote:933a22f4b2="Antosia_86"]Ale nie bójcie się. Małemu Skorpiusowi włos z główki nie spadnie.[/quote:933a22f4b2]Ale i tak się boję. Niech już wróci do domu.

SeveruseS
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: SeveruseS » 08 mar 2011, 8:03

[quote:8e5ff6990a="skmisia"]Ale i tak się boję. Niech już wróci do domu.[/quote:8e5ff6990a]Było by zbyt gładko, gdyby nagle wrócił. Nie chcę by to FF się tak szybko skończyło.

skmisia
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: skmisia » 08 mar 2011, 15:48

[quote:05db13b126]Było by zbyt gładko, gdyby nagle wrócił. Nie chcę by to FF się tak szybko skończyło.[/quote:05db13b126]Wiem, ja też nie chcę. Ale niech już wróci :p

SeveruseS
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: SeveruseS » 08 mar 2011, 15:51

A tam. To zbyt łatwe. Najlepiej zawsze coś pokomplikować. :lol:
Ostatnio zmieniony 08 mar 2011, 16:18 przez SeveruseS, łącznie zmieniany 1 raz.

skmisia
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: skmisia » 08 mar 2011, 16:19

No jeżeli wszystko jest pięknie, ładnie i cudownie jest nudno. Każdy to wie :p

SeveruseS
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: SeveruseS » 08 mar 2011, 16:27

[quote:28d201e6de="skmisia"]No jeżeli wszystko jest pięknie, ładnie i cudownie jest nudno. Każdy to wie :p[/quote:28d201e6de]Więc nie kuś szybkiego końca tego FF. :p

skmisia
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: skmisia » 08 mar 2011, 16:54

Tak! Porwali go! Jak dobrze! [size=5:d0d0f03f26]Lepiej?[/size:d0d0f03f26]

Wróć do „Fan Fiction”