Języki

Mydło, widło i powidło! Wszystkie tematy które mogą tylko przyjść do głowy. Tutaj jest miejsce na każdy temat, dyskusje z przymrużeniem oka a nawet na malutki offtop. Zapraszamy.
Hope
Mistrz Oklumencji
Mistrz Oklumencji

Postautor: Hope » 13 paź 2012, 17:13

[quote:fb7dc7aaaf="Nika_Snape"]U mnie też jest dość dużo materiału w krótkim czasie, ale przedstawione w taki sposób, że naprawdę można to ogarnąć. Do tego na każdej lekcji, na początku jest powtórka tego, co było. Więc mi się podoba.[/quote:fb7dc7aaaf]To naprawdę masz szczęście. My na taki luksus nie mogliśmy sobie pozwolić, bo przez 2,5 roku, mając 1,5godziny zajęć tygodniowo musieliśmy opanować materiał od podstaw do poziomu Nivel Medio. [size=2:fb7dc7aaaf]Co było chore, ale moja uczelnia w takich przypadkach nie zawodzi[/size:fb7dc7aaaf] [quote:fb7dc7aaaf="Samantha_Riddle"]Chciałam uczyć się rosyjskiego[/quote:fb7dc7aaaf]Sama się sobie dziwię, ale w wakacje zapałałam miłością do tego języka. Niestety na umiejętności czytania cyrylicy się skończyło ;(

Little Bella
Prefekt Naczelny
Prefekt Naczelny

Postautor: Little Bella » 18 paź 2012, 12:41

Ja na szczęście nie muszę się uczyć niemieckiego, ale uczę się francuskiego. Nawet dobrze mi idzie mimo tego, że z początku ciężko się przyzwyczaić z angielskim mi się myli.

Nika_Snape
Wybraniec
Wybraniec

Postautor: Nika_Snape » 16 lis 2012, 19:02

[quote:f6d5a7f69c="Hope"]My na taki luksus nie mogliśmy sobie pozwolić, bo przez 2,5 roku, mając 1,5godziny zajęć tygodniowo musieliśmy opanować materiał od podstaw do poziomu Nivel Medio. [/quote:f6d5a7f69c]To jest najgorsze, kiedy musisz uczyć się języka na czas. Najlepiej jest sobie wszystkoprzyswajać we własnym tempie. Po prostu nie ma innego sposobu na przyjemną, a jednocześnie skuteczną naukę języka obcego. Ja póki co nie mogę narzekać. [quote:f6d5a7f69c="Little Bella"]ale uczę się francuskiego[/quote:f6d5a7f69c]Też uczę się francuskiego, ale jakoś nie czuję pociągu do tego języka. Nie podoba mi się. Naprawdę. Nie lubię go. Ale przynajmniej jest logiczny i nie ma problemu ze sprawdzianami. To się da opanować.

Little Bella
Prefekt Naczelny
Prefekt Naczelny

Postautor: Little Bella » 16 lis 2012, 19:05

Ja szczerze mowiac inaczej sobie to wyobrazalam,ale moze to wina nauczyciela.Brzydki wedlug mnie on nie jest,ale do pieknych to on nie nalezy

Nika_Snape
Wybraniec
Wybraniec

Postautor: Nika_Snape » 16 lis 2012, 19:07

No może nie jest tak brzydki jak niemiecki, ale brzmi bardzo wyniośle (jest takie słowo, wgl?)

Little Bella
Prefekt Naczelny
Prefekt Naczelny

Postautor: Little Bella » 16 lis 2012, 19:11

Ja niemieckiego sie nigdy nie uczylam,ale jak go slucham...( ale o co chodzi) :yy:

Nika_Snape
Wybraniec
Wybraniec

Postautor: Nika_Snape » 16 lis 2012, 19:13

Też nigdy się nie uczyłam niemieckiego, nigdy nie chciałam, i nigdy nie będę się go uczyć. Fuj... Na samą myśl o niemieckim robi mi się niedobrze.("wyniośle")

Little Bella
Prefekt Naczelny
Prefekt Naczelny

Postautor: Little Bella » 16 lis 2012, 19:15

Ja tez raczej nie bede, hiszpanski,albo wloski mi sie podobaja i oczywiscie japonski choc wiem,ze nigdy sie go nie naucze :p ( hmm wyniosle bo wyniosly no chyba jest)

Nika_Snape
Wybraniec
Wybraniec

Postautor: Nika_Snape » 16 lis 2012, 19:21

Dlaczego miałabyś się nie nauczyć? Może w naszym kraju nie ma zbyt wielu możliwości nauki japońskiego, ale nie ma rzeczy niemożliwych. A do nauki hiszpańskiego naprawdę zachęcam. Ja jestem zachwycona tym językiem. Może nie jest taki prosty jak mi się z początku wydawało, ale dla chcącego nic trudnego. Włoskiego się nie uczyłam, ale wydaje mi się, że jest bardzo podobny do hiszpańskiego. A porównując hiszpański z francuskim, to mimo pozorów, między tymi językami jest wiele podobieństw. Wiele słówek jest do siebie podobnych w pisowni przede wszystkim. Zdarza się, że czasem mi się knocą.

Little Bella
Prefekt Naczelny
Prefekt Naczelny

Postautor: Little Bella » 16 lis 2012, 19:23

Uczysz sie hiszpanskiego?? Super!!Mozliwe,ze dla chcacego nic trudnego,ale nie mam zbyt duzej cierpliwosci,choc to oczywiscie zalezy do czego.sadze,ze warto sprobowac

Wróć do „Talk Show”