Kilka propozycji dot. portalu i forum

solf
Prefekt
Prefekt

Kilka propozycji dot. portalu i forum

Postautor: solf » 16 paź 2009, 15:05

Na początku zaznaczam, że mam ogromny podziw dla tego, co już zostało zrobione. Podpatrzyłem jednak na innych portalach pewne rozwiązania i chciałbym zapytać, czy są one możliwe i tutaj.Sprawa 1:Raportowanie spamu na portalu, który pojawia się w SB, komentarzach do artykułów i newsów oraz w profilach. Takie raportowanie polegałoby na kliknięciu w dodatkowy przycisk znajdujący się obok owego komentarza/wpisu ze spamem i automatycznie wysyłana byłaby jakaś wiadomość PM (lub inne powiadomienie np, e-mail) do osoby odpowiedzialnej - admina, moderatora etc. Wiem, że wystarczy po prostu wysłać wiadomość pm do opiekunów portalu i powiadomić o takim spamie, ale raz - nie każdy o tym wie, a dwa - takie coś jest dość czasochłonne. Rozwiązanie z raportem usprawniłoby pracę, zaoszczędzało czas i włączyło userów w aktywne życie portalu. Moderator/opiekun portalu nie zawsze znajdzie wszystkie komentarze ze spamem, bo nie ukrywajmy - jest tylko człowiekiem. Choćby w jednym z moich artów: http/www.deptajem.pl/deptajem/readarticle.php?article_id=959 widać jak użytkowniczka Ginny000 spamuje w komentarzach.Sprawa 2: Jakiś czas temu organizowany był konkurs kalendarzowy z prawdziwymi nagrodami. Wiem, że utrzymanie serwera, opłaty za dodatkowy transfer i domenę są olbrzymie - sam kiedyś miałem "przyjemność" ponosić koszty za taki serwer i od tamtej pory jestem strasznie oszczędny :P Ale uważam, że kolejny konkurs mógłby znacznie podnieść prestiż zarówno portalu jak i samej administracji, bo wyraźnie widać by było, że dba ona nie o sam portal jako o rzecz, ale też o userów i stara się im uprzyjemnić zabawę z Potterem. Nagrody nie muszą być duże ani drogie, jakieś super odjazdowe, ale już zwykły upominek, koszulka etc. wygrana w taki sposób potrafi naprawdę człowieka uszczęśliwić. Jeśli zorganizowanie konkursu jest możliwe i nie ma jakichś nowych przeciwwskazań prawnych (a na pewno nie ma, bo sam takie konkursy organizowałem pół roku temu:)) to mogę również jakieś nagrody zasponsorować.Sprawa 3: Tu nie jestem pewien, ale raczej nie ma nigdzie zapisanej historii DT? Jestem tu nowy i nie znam wszystkich faktów ani przeszłości, ale na pewno są osoby, które chętnie opowiedzą o dawnych czasach, a dzięki temu powstanie właśnie taki mały/duży artykuł o historii DT i jego wybitniejszych userów.Sprawa 4: Czy możliwe jest utworzenie portalowej gazetki? Sprawa 5: Czy możliwe jest jeszcze większe wypromowanie forum DT i samego portalu? Przykro to mówić, ale mało kto tu zagląda. Mamy ponad 4700 userów, a na forum aktywnych jest może 10. Podobnie z portalem - z listy użytkowników wybrałem 5 losowych stron, a więc 100 zarejestrowanych ludzi. Każdego przejrzałem pod względem aktywności: 73 osoby są nieaktywne od 2007 roku, 8 od roku 2008. Razem 81 osób nieaktywnych, które o DT zupełnie zapomniały. Sam również byłem kiedyś jedną z nich, ale obudził mnie e-mail wysłany systemowo promujący jakieś wydarzenie. Uważam więc, że co jakiś czas wypada przypomnieć o sobie i takie e-maile wysłać do wszystkich userów. Może oni też sobie przypomną i zaczną ponownie być aktywni.Sprawa 6: Kiedy będzie nowa ankieta? :D

Awatar użytkownika
Anagda
Administrator
Dom: Slytherin
Kontaktowanie:

Postautor: Anagda » 16 paź 2009, 17:39

Się rozpisałeś :) Postaram się na wszystko odpowiedzieć :)Sprawa 1:Wszelki spam można zgłaszać bezpośrednio do mnie (albo przez PW, albo e-mail). Staram się natychmiast go usuwać bądź przekazywać sprawę innym redaktorom. Co do specjalnego przycisku zgłaszania spamu... Obawiam się że tym samym spam by nas zaczął zalewać :pSprawa 2:Co roku (od lat 4) organizowany jest w wakacje konkurs z jakąś dużą nagrodą. Od dwóch lat jest również organizowany konkurs w okolicach ferii zimowych z nieco mniejszymi nagrodami. Dwa konkursy na rok z całkiem porządną wygraną (filmy, książki, audiobooki) to najlepszy wynik ze wszystkich stron potterowskich ;)Na te dwa konkursy mamy przewidziany budżet w mniejszym czy większym stopniu. Inne konkursy organizujemy jak mamy sponsorów. Ostatni odbył się dzięki wydawnictwu Media Rodzina które ufundowało nam parę kalendarzy. Sprawa 3:A tutaj akurat niespodzianka. Parę miesięcy temu powstała historia DT. Proszę: http/www.deptajem.pl/deptajem/viewpage.php?page_id=10Sprawa 4:W sensie że...? Sprawa 5:Nie wiem w jaki sposób można DT rozpromować jeszcze bardziej. Nie oszukujmy się. Czasy Harryego Pottera już minęły. Sprawa 6:A masz jakiś pomysł na pytanie? :P

solf
Prefekt
Prefekt

Postautor: solf » 16 paź 2009, 18:17

1. No rozumiem, ale sama chyba wiesz, że polskie społeczeństwo (a przynajmniej męska część :p ) jest dość leniwa. Poza tym oglądając jeden artykuł, widzimy spam. Wysyłamy PM, a 5 minut później w innym arcie znów pojawia się jakiś komentarz bez sensu - kolejna PM. Wchodzimy na stronę 30 minut później - SB zaspamowany - znowu PM. Przeglądamy kolejne arty - i sytuacja się powtarza. Patrząc na to, wyjdzie przykładowo około 5-6 powiadomień. Naprawdę nie znam osoby, która każdego dnia rano albo raz na jakiś czas, poświęcała kilkadziesiąt minut na przeglądanie artów i wysłanie linków do niej w jednej wiadomości. Nawet ja, który lubię się babrać w szczegółach, nie miałbym siły na takie coś :P W sumie mój pomysł polegałbym na tym samym - klikając w taki przycisk, wiadomość PM do Ciebie wysyłałaby się automatycznie - beż żadnego dodatkowego klikania. Efekt ten sam, bo i tak trzeba ową PM wysłać, a mniej problemu, bo tu wiadomość wysyła się sama.2. Owszem, wynik najlepszy, ale mógłby być małym kosztem jeszcze mniejszy. Konkurs raz na 3 miesiące, daje 4 konkursy w roku, w tym jeden duży z poważnymi nagrodami czyli ten w wakacje. Do tego kolejny konkurs z mniejszymi nagrodami w czasie zimy. Ale zostaje wiosna i jesień. Ok, brak sponsorów jest istotny, ale nie wyklucza możliwości organizacji konkursu wewnątrzportalowego z jakąś wewnętrzną nagrodą - specjalna ranga (a właściwie kolorek nicka), dodatkowe punkty i wieczna chwała :P Jak pisałem - mała rzecz a cieszy. Btw, jakie wymogi muszą spełniać owi sponsorzy?:D3. A, w takim razie bardzo się cieszę, ale gdzie ten link można znaleźć? Na stronie głównej go nie ma (a jeśli jest, to przepraszam, ale ja naprawdę nie widzę^^), a wątpię, żeby komuś chciało się grzebać w artykułach. Warto umieścić link gdzieś w widocznym miejscu w Nawigacji :) .4. No może gazetka to za duże słowo :P Chodzi mi o projekt, w który zaangażowałoby się jak najwięcej osób z portalu - poprzez swoją twórczość. Wydawana powiedzmy raz na miesiąc, zawierałaby w sobie artykuły związane tematycznie z Potterem, jakieś bardzo interesujące i warte szczególnej uwagi newsy, wywiady z aktorami, zdjęcia - to wszystko, co jest ważne, a umyka w gąszczu dziesiątek innych newsów promujących np. naklejki HP :D Do tego, jeśli byłoby to możliwe, jakieś informacje nt. użytkowników portalu, wywiady z administracją, osobami znanymi (powiedzmy z punktacji, które swoją pracą w nadsyłaniu materiałów i newsów są ważną częścią portalu). Dział humor i horoskop, wyróżnione prace FF, może jakiś dział poświęcony talentom graficznym użytkowników - ot, takie miejsce, gdzie każdy mógłby coś napisać, narysować, przekazać, a co niekoniecznie jest związane ściśle z Potterem, ale z osobami, które DT tworzą. 5. Sam myślałem, że minęły i zresztą tak uważam. Ale za jakiś czas będzie promocja 7 części filmu, wcześniej 6 wyjdzie na DVD. Spowoduje to jednak jakiś napływ pamięci o HP, a tym samym wzrośnie zainteresowanie. A co za tym idzie - warto tak delikatnie przypomnieć zarejestrowanym, ale nieaktywnym od jakiegoś czasu userom, że mają konto na serwisie poświęconym właśnie HP. Wystarczy jeden klik i robisz co chcesz :P6. Eh, no nie wiem, może właśnie to popularne "Czy sądzisz, że doba HP przeminęła?". Ewentualnie - kogo klata jest seksowniejsza - Pattinsona czy Radclifea? [size=9:26fb9de437][ [i:26fb9de437][b:26fb9de437]Dodano[/b:26fb9de437]: 2009-10-20, 21:57[/i:26fb9de437] ][/size:26fb9de437]A i jeszcze taka mała dygresja: wakacje już dawno się skończyły, a migające logo promujące np. opowiadania czy radio dt nadal ma w swojej treści bodajże dopadła cię wakacyjna nuda?. :P

SeveruseS
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: SeveruseS » 22 paź 2009, 16:58

[quote:f15220e8ce="Anagda"]Sprawa 1:Wszelki spam można zgłaszać bezpośrednio do mnie (albo przez PW, albo e-mail). Staram się natychmiast go usuwać bądź przekazywać sprawę innym redaktorom. Co do specjalnego przycisku zgłaszania spamu... Obawiam się że tym samym spam by nas zaczął zalewać :p[/quote:f15220e8ce]A gdyby tak oddelegować jedna osobę do sprawdzania spamów? Myślę, ze nie było by problemu, a po za tym nigdy nie dowiesz się, czy na pewno was te informacje zaleją póki nie spróbujesz. :) [quote:f15220e8ce="Anagda"]Sprawa 5: Czy możliwe jest jeszcze większe wypromowanie forum DT i samego portalu? Przykro to mówić, ale mało kto tu zagląda. Mamy ponad 4700 userów, a na forum aktywnych jest może 10. Podobnie z portalem - z listy użytkowników wybrałem 5 losowych stron, a więc 100 zarejestrowanych ludzi. Każdego przejrzałem pod względem aktywności: 73 osoby są nieaktywne od 2007 roku, 8 od roku 2008. Razem 81 osób nieaktywnych, które o DT zupełnie zapomniały. Sam również byłem kiedyś jedną z nich, ale obudził mnie e-mail wysłany systemowo promujący jakieś wydarzenie. Uważam więc, że co jakiś czas wypada przypomnieć o sobie i takie e-maile wysłać do wszystkich userów. Może oni też sobie przypomną i zaczną ponownie być aktywni. [/quote:f15220e8ce]Trąbiłam o tym nie raz chociażby tutaj: http/www.forum.deptajem.pl/viewtopic.php?t=834&start=30 :] [quote:f15220e8ce="Anagda"]Sprawa 5:Nie wiem w jaki sposób można DT rozpromować jeszcze bardziej. Nie oszukujmy się. Czasy Harryego Pottera już minęły. [/quote:f15220e8ce]Jak napisał [b:f15220e8ce]solf[/b:f15220e8ce] przed nami jeszcze ekranizacja filmów, wiec o czym tu mówić, ze epoka HP minęła? Książki może tak, ale nadal wiele osób ogląda ekranizacje HP i jest to przecież popularne jak widać na piętrzących się nagrodach dla najnowszego filmu, wiec ja nie widzę, że się kończy epoka HP. :tfu: [quote:f15220e8ce="Anagda"]Sprawa 6:A masz jakiś pomysł na pytanie? :P[/quote:f15220e8ce]Może... (i tu przypomnę znowu po raz kolejny przeniesienie forum) :roll: 1) Co sądzisz, o przeniesieniu forum na portal? 2) Czy sadzisz, że zostanie wydana 8 cześć HP - Encyklopedia?3) Czy po ekranizacji wszystkich książek HP, saga o młodym czarodzieju jego popularność zaniknie?[quote:f15220e8ce="solf"]A i jeszcze taka mała dygresja: wakacje już dawno się skończyły, a migające logo promujące np. opowiadania czy radio dt nadal ma w swojej treści bodajże dopadła cię wakacyjna nuda?. :P[/quote:f15220e8ce]Właśnie - miało być na stronie głównej portalu w miejscu tego wygaszacza, gdzie pojawiają się rożne informacje, coś na temat zaproszenia na forum... :]

solf
Prefekt
Prefekt

Postautor: solf » 10 sty 2010, 0:36

Halo, mamy styczeń, prawie pół roku po wakacjach... Nikt z administracji nie zna się na grafice? Może trzeba było św. Mikołaja o nowy banner poprosić :p

Lord_Voldemort
Skrzat domowy
Skrzat domowy

Postautor: Lord_Voldemort » 12 sty 2010, 19:40

Soft w coniektórych sprawach masz rację, a wijinych nie...ale napewno zgodzę się z Soft, że na forum jest bardzo mało ludzi. Z tym trzeba coś zrobic, ale nie wiem jak. W końcu nie można użytkownikom DT kazać wchodzić na forum...ale jakaś motywacja by się przydała ;p Np. na harry-potter.net.pl na forum jest bardzo dużo ludzi...Poza tym uwarzam, że gdyby Forum DT było połączone z witryną DT to ludzi było by o wiele więcej...Zapewniam was. Wiem to z doświadczenia

SeveruseS
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: SeveruseS » 14 sty 2010, 16:57

[b:5bfcad1ff4]Lord_Voldemort[/b:5bfcad1ff4], dawałam już te pomysły, ale to na nic. Większość ludzi w ankiecie zgadzała się, żeby przenieść forum na portal, ale WSZYSTKIE dane z forum będą skasowane niestety.

Auri
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: Auri » 02 sie 2011, 19:27

To głupi pomysł. Nie potrzeba tu dużej ilości ludzi, imo. Jak ktoś chce by było tu żywo niech się udziela, a Voldi chce, żeby było więcej ludzi a sam się po 20 postach zmył. Forum i strona to dwa różne światy, przeważnie inni użytkownicy, inne relacje, inne społeczne zasady.

Hope
Mistrz Oklumencji
Mistrz Oklumencji

Postautor: Hope » 02 sie 2011, 19:36

a ja mam taką małą propozycję, aby dodać w profilu do Ulubionego filmu Insygnia Śmierci. ;)

SeveruseS
Mistrz Mistrzów
Mistrz Mistrzów

Postautor: SeveruseS » 07 sie 2011, 7:36

[quote:2e5a7592b4="Auri"]Jak ktoś chce by było tu żywo niech się udziela[/quote:2e5a7592b4]Udzielam się dość często jak i inni, ale przydało by się parę nowych osób.

Wróć do „Departament Tajemnic”